Yageo 9T08052A9313BAHFT
9T08052A9313BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A9313BAHFT
Brief Description
RES SMD 931K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A9313BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A9313BAHFT
QUANTITY
9T08052A9313BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A9313BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A9313BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A9313BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A9313BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A9313BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A9313BAHFT
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 40SGL 2.36MM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.2A 320 MOHM SMD datasheet.pdf
TRIMMER 250 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 9POS datasheet.pdf