Yageo 9T08052A9313BBHFT
9T08052A9313BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A9313BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 931K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A9313BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A9313BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A9313BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A9313BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A9313BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A9313BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A9313BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A9313BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A9313BBHFT
Crystal 49.1520MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SOJ, 2.85mm pitch datasheet.pdf
Zigbee Module 2.4GHz IEEE 802.15.4 Transceiver RF Module datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES SMD 61.2KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf