Yageo 9T08052A9530DAHFT
9T08052A9530DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A9530DAHFT
Brief Description
RES SMD 953 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A9530DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A9530DAHFT
QUANTITY
9T08052A9530DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A9530DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A9530DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A9530DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A9530DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A9530DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A9530DAHFT
FIXED IND 390UH 55MA 22 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL SOT23-6 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 7.2VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 3.9A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
IC TDM SWITCH 4K-CH ENH 256PBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf