Yageo 9T08052A97R6CBHFT
9T08052A97R6CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A97R6CBHFT
Brief Description
RES SMD 97.6 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A97R6CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A97R6CBHFT
QUANTITY
9T08052A97R6CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A97R6CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A97R6CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A97R6CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A97R6CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A97R6CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A97R6CBHFT
BATTRAX DUAL POS/NEG 150A MS-013 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 4X1 16QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming Lighting 8-SO datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 25mA, 400mA (Flash) Backlight, Camera Flash 20-MLPQ-UT (3x3) datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf