Yageo 9T12062A1002CAHFT
9T12062A1002CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1002CAHFT
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1002CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1002CAHFT
QUANTITY
9T12062A1002CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1002CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1002CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1002CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1002CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1002CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1002CAHFT
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 90 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE SGL END R/A 3POS FEMALE 6M datasheet.pdf
IC SWITCH P-CHANNEL 8-UMAX datasheet.pdf
CAP ALUM 82000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 SMD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 30MA SOT-89 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V TO-220-3 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 25V CHA MNT datasheet.pdf