Yageo 9T12062A1002DBHFT
9T12062A1002DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1002DBHFT
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1002DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1002DBHFT
QUANTITY
9T12062A1002DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1002DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1002DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1002DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1002DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1002DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1002DBHFT
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 62.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 5W DO214AA datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
T2007 1N/C+1N/O STL GDE & FLEX A datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 6W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf