Yageo 9T12062A1020CAHFT
9T12062A1020CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1020CAHFT
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1020CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1020CAHFT
QUANTITY
9T12062A1020CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1020CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1020CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1020CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1020CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1020CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1020CAHFT
IC DIFF COMPARATOR 8-DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OPAMP GP 125MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 55NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 50OHM 250V datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR EJECT LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 80A 125VDC datasheet.pdf