Yageo 9T12062A1053FBHFT
9T12062A1053FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1053FBHFT
Brief Description
RES SMD 105K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1053FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1053FBHFT
QUANTITY
9T12062A1053FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1053FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1053FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1053FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1053FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1053FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1053FBHFT
CONN PC PIN CIRC 0.020DIA GOLD datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTHESIZER 16-TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 92 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 2.5A 11 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf