Yageo 9T12062A10R7CAHFT
9T12062A10R7CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A10R7CAHFT
Brief Description
RES SMD 10.7 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A10R7CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A10R7CAHFT
QUANTITY
9T12062A10R7CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A10R7CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A10R7CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A10R7CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A10R7CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A10R7CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A10R7CAHFT
BEZEL 1.8" BLK PLAS W/O LENS 3PC datasheet.pdf
BATTERY PACK NICAD 6.0V 250MAH datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 16QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 430MA 550 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 2910 datasheet.pdf
TRANS NPN BIPO 50MA 8V MCP datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf