Yageo 9T12062A1132BBHFT
9T12062A1132BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1132BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1132BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1132BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1132BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1132BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1132BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1132BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1132BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1132BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1132BBHFT
TERM BLOCK INSERT BRIDGE 10POS datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK FORGED W/ADHESIVE TAPE datasheet.pdf
OSC XO 25.175MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9A 8-DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 1928BGA datasheet.pdf
WASHER FLAT RETAINING M6 PLASTIC datasheet.pdf
RES SMD 143OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 125MM datasheet.pdf