Yageo 9T12062A1180CAHFT
9T12062A1180CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1180CAHFT
Brief Description
RES SMD 118 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1180CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1180CAHFT
QUANTITY
9T12062A1180CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1180CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1180CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1180CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1180CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1180CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1180CAHFT
RES SMD 30.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 2MM 12POS T/H datasheet.pdf
BUTTON-TRANSMIT COLOR CLEAR CAP datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf