Yageo 9T12062A1180FBHFT
9T12062A1180FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1180FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 118 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1180FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1180FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1180FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1180FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1180FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1180FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1180FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1180FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1180FBHFT
IC EEPROM 64KBIT 250NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100 WW datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
FILTER ULTRA-COMPACT 3-PHASE 16A datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 64POS datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf