Yageo 9T12062A11R0BBHFT
9T12062A11R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A11R0BBHFT
Brief Description
RES SMD 11 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A11R0BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A11R0BBHFT
QUANTITY
9T12062A11R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A11R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A11R0BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A11R0BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A11R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A11R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A11R0BBHFT
CONN RECEPT HOUSING 26POS 2.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 8MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 120VAC 11 datasheet.pdf
TAPE CELLOPHANE FILM 1/2"X 72YD datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf