Yageo 9T12062A11R3FBHFT
9T12062A11R3FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A11R3FBHFT
Brief Description
RES SMD 11.3 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A11R3FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A11R3FBHFT
QUANTITY
9T12062A11R3FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A11R3FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A11R3FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A11R3FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A11R3FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A11R3FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A11R3FBHFT
CONN FFC VERT 4POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 250A 4032 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
PLUG 6ROW 114POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
8" BLACK 40LB CABLE TIE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.688" (17.48mm) datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 34 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
RES SMD 3.88KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0011UF RADIAL datasheet.pdf