Yageo 9T12062A11R8FBHFT
9T12062A11R8FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A11R8FBHFT
Brief Description
RES SMD 11.8 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A11R8FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A11R8FBHFT
QUANTITY
9T12062A11R8FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A11R8FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A11R8FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A11R8FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A11R8FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A11R8FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A11R8FBHFT
OSC XO 4.096MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP BCD SEALED datasheet.pdf
IC SELF-CONTAINED VCO 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 09VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 375MW SOD123F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RND SPACER 0.105" NYLON 24.76MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC SLIC 2CH UNIV 150V 48QFN datasheet.pdf