Yageo 9T12062A1203DBHFT
9T12062A1203DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1203DBHFT
Brief Description
RES SMD 120K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1203DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1203DBHFT
QUANTITY
9T12062A1203DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1203DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1203DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1203DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1203DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1203DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1203DBHFT
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 8POS DL T/H 15AU datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 630V NP0 1825 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN F TYPE PLUG STR datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0039UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf