Yageo 9T12062A1243CAHFT
9T12062A1243CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1243CAHFT
Brief Description
RES SMD 124K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1243CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1243CAHFT
QUANTITY
9T12062A1243CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1243CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1243CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1243CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1243CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1243CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1243CAHFT
TRANS PNP 20V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
LED PRISM BI-LVL BLUE/YLW SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK 7.50MM 4POS datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0612 datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
ANT DIPOL WRR 2.5GHZ RG113 U.FL datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 47VC SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf