Yageo 9T12062A1270CAHFT
9T12062A1270CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1270CAHFT
Brief Description
RES SMD 127 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1270CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1270CAHFT
QUANTITY
9T12062A1270CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1270CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1270CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1270CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1270CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1270CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1270CAHFT
IC SUPERVSR PUSHPULL 4.38V SOT23 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 22 OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33.2 OHM 1% 20W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
IC SRAM 16MB 55NS 44TSOP datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET 36POS HOUSING 2.2MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf