TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-10-6SN-6233
AFD56-10-6SN-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-10-6SN-6233
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT
Datasheet Download
AFD56-10-6SN-6233.pdf
Availability of AFD56-10-6SN-6233
QUANTITY
AFD56-10-6SN-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-10-6SN-6233
Internal Part NumberEIS-AFD56-10-6SN-6233
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions6
Shell Size - Insert10-6
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-10-6SN-6233
Related LinksAFD56-10, AFD56-10-6SN-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD56-10-6SN-6233 Details Description
Related parts for AFD56-10-6SN-6233
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 110MA 240 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
PRES SENSOR GAUGE 10000MBAR PCB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32-QFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT CRIMP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 28K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
600UF 6V 9.5X38 105C AXI datasheet.pdf