Yageo 9T12062A1303FBHFT
9T12062A1303FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1303FBHFT
Brief Description
RES SMD 130K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1303FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1303FBHFT
QUANTITY
9T12062A1303FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1303FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1303FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1303FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1303FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1303FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1303FBHFT
FIXED IND 470UH 200MA 3.2 OHM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 1506 datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 17POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf