Yageo 9T12062A1373CBHFT
9T12062A1373CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1373CBHFT
Brief Description
RES SMD 137K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1373CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1373CBHFT
QUANTITY
9T12062A1373CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1373CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1373CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1373CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1373CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1373CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1373CBHFT
CONN HEADER 2POS .100 SGL datasheet.pdf
IC MONITOR DUAL SUPPLY PREC 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED CBI 5MM YLW WATER CLR 0.600" datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 344MA 590 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf