Yageo 9T12062A1403DBHFT
9T12062A1403DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1403DBHFT
Brief Description
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1403DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1403DBHFT
QUANTITY
9T12062A1403DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1403DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1403DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1403DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1403DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1403DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1403DBHFT
CONN HEADER .100 SNGL R/A 28POS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 5MA 1.25 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 1.5GHZ 32TQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.9"L X 18.9"W datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 150MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK FOR 40MM BGA datasheet.pdf