Yageo 9T12062A1430BAHFT
9T12062A1430BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1430BAHFT
Brief Description
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1430BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1430BAHFT
QUANTITY
9T12062A1430BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1430BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1430BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1430BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1430BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1430BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1430BAHFT
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
16P MTA156 ASSY 18AWG ORA LF datasheet.pdf
HANDLE ALUMINUM MATTE 7.1X1.6" datasheet.pdf
RES 162 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MARKING COLLAR FOR INSERT LABELS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf