Spectra Symbol TSP-L-0170-103-3%-RH
TSP-L-0170-103-3%-RH picture photo
Mfg. Part Number
TSP-L-0170-103-3%-RH
Brief Description
SENSOR THINPOT 10K OHM 170MM
Datasheet Download
TSP-L-0170-103-3%-RH.pdf
Availability of TSP-L-0170-103-3%-RH
QUANTITY
TSP-L-0170-103-3%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of TSP-L-0170-103-3%-RH
Internal Part NumberEIS-TSP-L-0170-103-3%-RH
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 170.00mm (0 ~ 6.69")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±3%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSP-L-0170-103-3%-RH
Related LinksTSP-L-0170, TSP-L-0170-103-3%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
TSP-L-0170-103-3%-RH Details Description
Related parts for TSP-L-0170-103-3%-RH
XFRMR LAMINATED 0.5VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC PCMCIA CARD SW MATRIX 14-SOIC datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CABLE LVDS PANEL 460MM ROHS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2.43KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
BUZZER 6-16VDC 85-95DB PNL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf