Yageo 9T12062A14R0CBHFT
9T12062A14R0CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A14R0CBHFT
Brief Description
RES SMD 14 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A14R0CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A14R0CBHFT
QUANTITY
9T12062A14R0CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A14R0CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A14R0CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A14R0CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A14R0CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A14R0CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A14R0CBHFT
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 13pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTROLLER 8MSOP datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 2POS datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.9M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 3W DO216AA datasheet.pdf
CABLE 8POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf