Yageo 9T12062A14R3DBHFT
9T12062A14R3DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A14R3DBHFT
Brief Description
RES SMD 14.3 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A14R3DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A14R3DBHFT
QUANTITY
9T12062A14R3DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A14R3DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A14R3DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A14R3DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A14R3DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A14R3DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A14R3DBHFT
CONN SPRING CONT 40 POS .197 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER M8 NYLON 25MM datasheet.pdf