Yageo 9T12062A1541DAHFT
9T12062A1541DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1541DAHFT
Brief Description
RES SMD 1.54K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1541DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1541DAHFT
QUANTITY
9T12062A1541DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1541DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1541DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1541DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1541DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1541DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1541DAHFT
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SCR NON-SENS 200V 25A TO-263 datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 348K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
A4 MG 2KW 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SR BTS PC RA 14 ASY C datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf