Yageo 9T12062A1543CBHFT
9T12062A1543CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1543CBHFT
Brief Description
RES SMD 154K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1543CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1543CBHFT
QUANTITY
9T12062A1543CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1543CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1543CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1543CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1543CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1543CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1543CBHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PWM OCP HV 8DIP datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 43POS .156 GRN datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% 1210 datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 12BIT 56SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RM1P106P-00 201 datasheet.pdf
CTV 6C 6#22D SKT RECP datasheet.pdf
470UF 25V 16.1X33.4 105C RAD datasheet.pdf