Yageo 9T12062A1651DAHFT
9T12062A1651DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1651DAHFT
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1651DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1651DAHFT
QUANTITY
9T12062A1651DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1651DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1651DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1651DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1651DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1651DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1651DAHFT
RES SMD 110 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRVR QUAD LP 16-DIP datasheet.pdf
RELAY TELECOM SPDT 1A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 12DFN datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-18VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CAP 25F 2.7V THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES 2.43M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 150W datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf