Yageo 9T12062A1691BBHFT
9T12062A1691BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1691BBHFT
Brief Description
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1691BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1691BBHFT
QUANTITY
9T12062A1691BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1691BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1691BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1691BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1691BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1691BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1691BBHFT
CONN HEADER VERT .050 40POS AU datasheet.pdf
IC POT DIG QUAD 10K 8B 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN TWINAX PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
HDM 5EAPR250F340F TG datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 7C BRAID 600V datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 484 CLBs, 6500 Gates, 270MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf