Yageo 9T12062A16R5DBHFT
9T12062A16R5DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A16R5DBHFT
Brief Description
RES SMD 16.5 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A16R5DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A16R5DBHFT
QUANTITY
9T12062A16R5DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A16R5DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A16R5DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A16R5DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A16R5DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A16R5DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A16R5DBHFT
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ADC 12BIT 1CH 50-200KSPS SOT23-6 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC 8-PLEX datasheet.pdf
FERRITE CHIP 1000 OHM 250MA 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf