Yageo 9T12062A1740BAHFT
9T12062A1740BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1740BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1740BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1740BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1740BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1740BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1740BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1740BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1740BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1740BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1740BAHFT
FILTER LINE 12MH 1.8A VERTICAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16MSOP datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM datasheet.pdf
RJ45 OVERMOLDED PATCH CABLE CAT datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
YELLOW SPONGE 3.2X2.1" 10PK datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 2200PF 25V 20% 0402 datasheet.pdf