Yageo 9T12062A1780BBHFT
9T12062A1780BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1780BBHFT
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1780BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1780BBHFT
QUANTITY
9T12062A1780BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1780BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1780BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1780BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1780BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1780BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1780BBHFT
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
CAP MICA 57PF 10% 500V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.12 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW DO220AA datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS T/H TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf