Yageo 9T12062A17R8BBHFT
9T12062A17R8BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A17R8BBHFT
Brief Description
RES SMD 17.8 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A17R8BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A17R8BBHFT
QUANTITY
9T12062A17R8BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A17R8BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A17R8BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A17R8BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A17R8BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A17R8BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A17R8BBHFT
TVS DIODE 48VWM 77.7VC AXIAL datasheet.pdf
IC 8-IN NOR/OR GATE 14SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 6" 8S FIN datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 107VC SMCJ datasheet.pdf
CABLE 5POS .100 JUMPER 8 INCH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
CTV 53C 53#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
2 POS KEY, RIGHT BRSHD MTL datasheet.pdf