Yageo 9T12062A1820BAHFT
9T12062A1820BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1820BAHFT
Brief Description
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1820BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1820BAHFT
QUANTITY
9T12062A1820BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1820BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1820BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1820BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1820BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1820BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1820BAHFT
BOX ABS ALMOND 5.63"L X 3.25"W datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 20BIT 56TVSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 20V T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 123 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 35 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LED OPERATOR datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 350W datasheet.pdf