Yageo 9T12062A1822DBHFT
9T12062A1822DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1822DBHFT
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1822DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1822DBHFT
QUANTITY
9T12062A1822DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1822DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1822DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1822DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1822DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1822DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1822DBHFT
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 16W 2512 datasheet.pdf
IC FPGA 91 I/O 144EQFP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES 819.2K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf