EPCOS (TDK) B32924E3225M189
B32924E3225M189 picture photo
Mfg. Part Number
B32924E3225M189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 20% 305VAC RADIAL
Datasheet Download
B32924E3225M189.pdf
Availability of B32924E3225M189
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32924E3225M189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32924E3225M189
Internal Part NumberEIS-B32924E3225M189
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package350
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32924
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32924E3225M189
Related LinksB32924E, B32924E3225M189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32924E3225M189 Details Description
Related parts for B32924E3225M189
RES SMD 1.05K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2CHAN 3STATE 16SOIC datasheet.pdf
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 2PL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 3.3UH SMD datasheet.pdf
TRIAC 600V 16A TO220F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT RA datasheet.pdf