Yageo 9T12062A1872FBHFT
9T12062A1872FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1872FBHFT
Brief Description
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1872FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1872FBHFT
QUANTITY
9T12062A1872FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1872FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1872FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1872FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1872FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1872FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1872FBHFT
IC FREQ SYNTH DUAL 24LAMINATECSP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
1/4 INCH HST BLACK 25/4'/PKG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming Lighting 16-QSOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC XO 17.734475MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf