Yageo 9T12062A1911DAHFT
9T12062A1911DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1911DAHFT
Brief Description
RES SMD 1.91K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1911DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1911DAHFT
QUANTITY
9T12062A1911DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1911DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1911DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1911DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1911DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1911DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1911DAHFT
RES SMD 360 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR MOTION ANA SPOT5V WHT PCB datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 24POS datasheet.pdf
IC SW HIGH SIDE SGL 2A 8SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 115V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
ANT 2G/3G/4G CELLULAR W/GPS datasheet.pdf
FAN 70X15MM 12VDC 23 CFM datasheet.pdf
2W DC/DC CONV SIP7 2KV datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf