Yageo 9T12062A1960CAHFT
9T12062A1960CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1960CAHFT
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1960CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1960CAHFT
QUANTITY
9T12062A1960CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1960CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1960CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1960CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1960CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1960CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1960CAHFT
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5.2V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LICO2 9DSBGA datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf