Yageo 9T12062A19R1DAHFT
9T12062A19R1DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A19R1DAHFT
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A19R1DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A19R1DAHFT
QUANTITY
9T12062A19R1DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A19R1DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A19R1DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A19R1DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A19R1DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A19R1DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A19R1DAHFT
TRANS PNP DARL 32V 0.3A SOT-346 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 215 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 19.57 OHM .4W .02% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE PIN datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT datasheet.pdf