Yageo 9T12062A2003CBHFT
9T12062A2003CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2003CBHFT
Brief Description
RES SMD 200K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2003CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2003CBHFT
QUANTITY
9T12062A2003CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2003CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2003CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2003CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2003CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2003CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2003CBHFT
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18DIP datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 10 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERM 9A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
DSUB 15 M PCB STR G50 TIN datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE CAP 9POS GRAY datasheet.pdf