Yageo 9T12062A2003DBHFT
9T12062A2003DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2003DBHFT
Brief Description
RES SMD 200K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2003DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2003DBHFT
QUANTITY
9T12062A2003DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2003DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2003DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2003DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2003DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2003DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2003DBHFT
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.81MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 1A 115V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 34POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
PLUG R/A 26PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 5PF 7.5KV datasheet.pdf