Yageo 9T12062A2053BAHFT
9T12062A2053BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2053BAHFT
Brief Description
RES SMD 205K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2053BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2053BAHFT
QUANTITY
9T12062A2053BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2053BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2053BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2053BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2053BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2053BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2053BAHFT
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
EMULATOR MCU FOR M16C/64 datasheet.pdf
SPECIAL DIE SET FOR BB-5263Z datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf