Yageo 9T12062A2150CAHFT
9T12062A2150CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2150CAHFT
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2150CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2150CAHFT
QUANTITY
9T12062A2150CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2150CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2150CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2150CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2150CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2150CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2150CAHFT
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 3A PMDS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 15ppm 8pF 50 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
AOC SFP+ 10G 1CH PLEN OM2+ 25M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf