Yageo 9T12062A2152FBHFT
9T12062A2152FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2152FBHFT
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2152FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2152FBHFT
QUANTITY
9T12062A2152FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2152FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2152FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2152FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2152FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2152FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2152FBHFT
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
IC USB SWITCH 2.45A CURR 8MSOP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 6A RADIAL LEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.91K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A SMB datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 19.2VC SOT23 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf