Yageo 9T12062A2153DBHFT
9T12062A2153DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2153DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 215K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2153DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2153DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A2153DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2153DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2153DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2153DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2153DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2153DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2153DBHFT
IC DCP QUAD 50K 256TP 24SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
INPUT MODULE AC 10MA 15VDC datasheet.pdf
RES 324 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 12POS VERT GOL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
2.54MM KK HDR VT FRICLK VRS 4POS datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.96K OHM 3/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf