Yageo 9T12062A21R5BBHFT
9T12062A21R5BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A21R5BBHFT
Brief Description
RES SMD 21.5 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A21R5BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A21R5BBHFT
QUANTITY
9T12062A21R5BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A21R5BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A21R5BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A21R5BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A21R5BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A21R5BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A21R5BBHFT
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 33PF 25V 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
8CCT PICOFLEX 100CM LONG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
LT GRIND & BLEND DISC 4" A CRS datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 160VDC datasheet.pdf