Yageo 9T12062A2202DBHFT
9T12062A2202DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2202DBHFT
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2202DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2202DBHFT
QUANTITY
9T12062A2202DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2202DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2202DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2202DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2202DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2202DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2202DBHFT
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD PCI 184PS 3.3V datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P10C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
RES 22.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 56MA 5 OHM datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf