Yageo 9T12062A2203CBHFT
9T12062A2203CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2203CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2203CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2203CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A2203CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2203CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2203CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2203CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2203CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2203CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2203CBHFT
JUMPER-H1507TR/A3049V/X 12" datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.4W MONO 10LLP datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 3MM RT ANG TIN datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 1MHZ 8MINIMAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
LIGHT PIPE RIGID CLEAR 3MM datasheet.pdf
LED SPACER 3MM T-1 BLACK 12MM datasheet.pdf